Müşteri Hizmetleri
P.tesi - Cuma 09:00-18:00
0544 443 86 32 İletişime Geç

İade Şartları


İnternet sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

Satın alınan ürünlerin iadesi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması için lütfen müşterimiz olarak ürününüzü kargo firması yetkilisinden teslim alırken, kargo görevlisi önünde açarak ve kontrol ederek teslim alınız. Ürünü teslim aldığınıza dair imza attığınız andan itibaren Kargo Firmasının görevini başarıyla tamamladığı kabul edilir. Bu durumda ürüne kargo tarafından zarar verildiği gerekçesi ile yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir.

İade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, Müşteri, siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi ile beraber gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde yada üründe herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma yada ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade etmelidir. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Cayma Hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir. 

Cayma hakkından faydalanabilmek için; 

- İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. 

- İade işlemlerinin gerçekleşmesinden önce müşteri,Ürün hakkındaki şikayetini, info@fotoev.com (Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır görebilmek için Javascript açık olmalıdır) adresine bildirmelidir. 

- Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir. 

- Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. 

- Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Ayıplı Malın İadesi

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, “Tanıtım ve kullanma kılavuzunda yada reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan yada kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim yada ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir". 

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için; 

- Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa yada, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer. 

- Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır. 

- Müşteri, ürünü göndermeden önce, Ürünü iade etmeden önce iade talep formunu doldurarak Firmamız yetkililerine durum hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Size, Firmamız teknik departmanı tarafından gönderilecek olan iade gönderim onayını aldıktan sonra, iade talep formunu doldurarak, ürünü kargo aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. İade Formu'nu doldurarak başvuruda bulunmalı ve başvurusu onaylanmadan ürünü göndermemelidir. 

- Ayıplı Mal bildiriminde, servis istasyonları, veya ürünün ithalatçısı veya imalatçısı tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz. 

- İade Süresi : yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda, iade edilen ürünlerin bedelini, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin bize ulaştığı tarihten itibaren on gün içinde iade edilir. 

- Kargo Ücreti: Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı Malların iadesinde ise, müşterilerimiz, ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler. 

Satın aldığınız herhangi bir ürünü orijinal ambalajında herhangi bir problem yoksa,ürünün kendisinde herhangi bir çatlak-kırık-deformasyon yoksa ve ürün ile ilgili olarak tedarikçi firmanın ürünle birlikte göndermiş olduğu garanti belgesinde yazılı koşulların yerine getirilmesi durumunda sorgusuz olarak ürünün size ulaşmasını müteakip 1 hafta* içerisinde geri kabul etmektedir.Bu süre sonucunda yaptığınız başvurularınız maalesef olumsuz olarak değerlendirileceğinden siz sayın müşterilerimizin bu konudaki hassasiyetimizi anlayışla karşılamanızı diliyoruz. 

* Bu süreye ürünün bize ulaşma zamanı dahil değildir. İade isteminizi yaptığınız gün ile ürünü alış tarihiniz karşılaştırılacaktır. Geri gönderi kargo ücreti müşteriye aittir, herhangi bir sigortalı kargo şirketi ile gönderinizi yapabilirsiniz. Ödemeli gönderileriniz kesinlikle kabul edilmez, bu durumda ürün size geri döneceğinden 1 haftalık süre aşılır ve ürün iadeniz kabul edilmez. 

Ürün iadeniz onaylandıktan sonra ürün fiyat geri ödemeniz gönderi kargo ücreti hariç olacak şekilde size iade edilir.Bu süre 1 ila 2 haftayı bulabilmektedir. 

Kategorilere göre ürün iadeleri ilgili bazı önemli noktalar: 
Tüm bu ve/veya farklı problemleriniz ile ilgili olarak konu başlığına ŞİKAYET yazdığınız bir e-maili info@fotoev.com (Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine atmanız yeterli). Müşteri temsilcilerimiz sorunun çözümü için sizinle en kısa zamanda kontak kuracaklardır. 

Satın alınan ürünlerin garantisi hakkında. 
İnternet sitemizden aldığınız her ürünün garantisi bulunmaktadır. Garanti evrakları ürünle birlikte müşterilerimize gönderilmekte ve gerekli bölüm(gerekli ise) müşterimiz tarafından imzalanıp bize postalandığında* garanti kapsamına girmiş olmaktadır. 

Lütfen herhangi bir problem yada sorunuz için konu başlığını GARANTİ KOŞULLARI olarak yazacağınız bir e-maili

info@fotoev.com Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır adresine atınız yada direkt olarak 0212-592 22 25’i 9:00 - 18:00 saatleri arasında arayarak müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz. 

* Garanti evrakı ile ilgili olarak eğer herhangi bir bölümün imzalanıp, geri gönderilmesi gerekiyorsa bir uyarı notunu, bir adet zarf ve pulu ile birlikte size yollanacaktır. Aksi takdirde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. 

Alıcı : Aykut Köroğlu

Akasya Sokak No:17/A Florya-Beşyol , İstanbul